Teatrzyk kukiełkowy „Krowa Kłamczucha”

Sztuka w zabawnej formie opowiada o niesfornej krowie. Tytułową bohaterką przedstawienia była krowa, która okłamywała swoich bliskich: gospodynię, Paulinkę, pieska, kotka i w konsekwencji gospodyni kazała jej opuścić dom. Zarozumiała krowa kłamczucha zamieszkała w domku w lesie, przeganiając z niego inne zwierzęta: lisa, niedźwiedzia i wilka. Chciała przegonić także jeża, ale ten niepostrzeżenie zwinął się w kulkę i z całej siły wbił się w ciało krowy, dając jej w ten sposób nauczkę. Bohaterka aż zawyła z bólu. Słysząc przeraźliwy krzyk, Paulinka odnalazła kłamczuchę w lesie i oswobodziła ją z igieł jeża. Po tym zdarzeniu krowa zrozumiała jak źle postępowała wobec swoich bliskich oraz zwierząt leśnych, przeprosiła za swoje zachowanie i obiecała nigdy więcej już nikogo nie okłamać. Potem szczęśliwa wróciła z Paulinką do domu.
Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało w sobie przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić.
Z teatrzyku wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania, a także prawdziwej przyjaźni. Przedstawiona sztuka teatralna ukazała prawdziwe oblicze kłamstwa. Krowa Kłamczucha zyskała wśród dzieciaków sympatię, ale tylko dlatego, że przeprosiła za swe niecne czyny i obiecała poprawę.
W efekcie dzieci nie tylko miło i wesoło spędziły czas, ale również poznały niedobre skutki kłamstwa, co - miejmy nadzieję - pozostanie w nich na dłużej.