foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wizyta listonosza

lostonosz         Listonosze w swoje święto nie mają niestety wolnego, w dalszym ciągu są bowiem niezastąpieni. Mimo, iż w dobie cyfryzacji listowa korespondencja towarzyska praktycznie umarła, ktoś przecież musi dostarczać listy z urzędów i instytucji, paczki, przesyłki i przekazy pocztowe. Dzień Listonosza ma na celu wyróżnienie niełatwej pracy dzielnych doręczycieli i doręczycielek, którzy regularnie zmagać się muszą nie tylko z kaprysami pogody, ale również klientów. Każdego dnia listonosz w Polsce dostarcza nawet 26 kilogramów przesyłek, więc jego praca jest równie wymagająca fizycznie, co psychicznie. Dawniej listonosze cieszyli się wielkim szacunkiem, nie istniały bowiem firmy kurierskie, przez co umundurowani pracownicy poczty byli ostatecznymi pośrednikami między nadawcami i adresatami.
        Dzieci w żłobku poznają różne zawody. Tym razem zawitał do nich listonosz, który opowiadał o swojej pracy. Maluchy mogły zapoznać się z umundurowaniem listonosza, dowiedzieć się i zobaczyć co to jest skrzynka pocztowa i jak wysłać list.
Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną związaną z tematem i otrzymały małe zadanie domowe – napisać list do świętego Mikołaja, który potem wrzucą do skrzynki pocztowej.

listonosz2