foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wizyta druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Żędowic

straz       4 czerwca 2019 roku żłobkowicze z wielką radością powitali wyjątkowych gości. Byli nimi strażacy z pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Żędowicach.
Wizyta strażaków w naszym żłobku wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci.
W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził czerwony bojowy wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.
Na zakończenie spotkania strażacy zaprezentowali działanie węża strażackiego. Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich.
        Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogy udzielić pomocy sobie i innym.

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci.
Bardzo dziękujemy Prezesowi OSP Żędowice panu Adrianowi Zyzik za pomoc w organizacji tego spotkania, a przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.